13 Червня

In Moscow, the grand opening of the Museum of Fine Arts, eventually renamed to the State Museum of Fine Arts named after AS Pushkin

Державний музей образотворчих мистецтв імені А.С . Пушкіна
Ініціатором створення і першим директором музею став заслужений професор Московського університету, доктор римської словесності і історик мистецтва Іван Цвєтаєв — батько знаменитої поетеси . За його задумом, крім оригінальних експонатів, в музеї повинні були також міститися гіпсові зліпки, макети, живописні і гальванокопіі шедеврів світового мистецтва, що ілюструють основні етапи історії класичних народів з давніх часів до нового часу.

Будівля музею будувалося з 1898 по 1904 роки. Його офіційною назвою стало — «Музей витончених мистецтв імені імператора ». Експозиція створювалася на основі експонатів з Кабінету витончених мистецтв та старожитностей Московського університету. До роботи були залучені видатні російських вчені: мистецтвознавці Никодим Кондаков, Дмитро Айнали і Володимир Мальмберг, єгиптолог Борис Тураєв, художники Володимир Васнецов, , Олександр Головін, Ігнатій Нівінскій.

Гіпсові зліпки та інші копії замовлялися в 1890-1911 роках в зарубіжних майстерень за формами, знятим безпосередньо з оригіналів.

Музейне зібрання прикрасила також унікальна колекція предметів давньоєгипетського мистецтва і культури, зібрана російським ученим-єгиптологом Володимиром Голенищева. Там були: і оригінали творів класичної італійської живопису, і предмети декоративного мистецтва 13-15 століть, і велика нумізматична колекція.

13 червня 1912 року відбулося урочисте відкриття Музею витончених мистецтв імені Олександра III. З 1937 року і понині це Музей образотворчих мистецтв ім. . Сьогодні його живописна колекція включає понад 400 000 картин, гравюр, малюнків, плакатів, починаючи з 14 століття і до наших днів.