7 Травня

The grand opening of the Moscow State University named after MV Lomonosov Moscow State University (MSU)

Найзнаменитіший університет Росії
Московський університет по праву вважається найстарішим російським університетом. Він заснований в 1755 році, завдяки діяльності видатного вченого-енциклопедиста, першого російського академіка . Після ознайомлення з представленим Іваном Шуваловим і Михайлом Ломоносовим проектом нового навчального закладу імператриці , вона підписала 25 січня 1755 указ про заснування університету.

Церемонія урочистого відкриття занять в університеті відбулася 7 травня 1755 року в приміщенні «Аптекарського дому» у Недільних воріт (на місці Історичного музею), в день святкування річниці коронації Єлизавети.

У відповідності з планом Ломоносова в університеті були утворені три факультети: філософський, юридичний і медичний. Своє навчання всі студенти починали на філософському факультеті, де отримували фундаментальну підготовку з природничих та гуманітарних наук.

Вже з 1760-х років частина навчальних приміщень переводять у знову придбані будинки на Мохової вулиці.

Остаточний же переїзд університету на Мохову відбувся в кінці 18 століття. Спочатку саме 7 травня, день початку занять в університеті, вважався студентським святом. Але за велінням з 1835 року стали відзначати не день відкриття університету, а день підписання Указу про його заснування.