13 Січня

The first issue of the "Literary newspaper "

«Літературна газета»
«Літературна газета» — найстаріше Російське періодичне видання. Вона була організована гуртком літераторів при активній участі і . Видавалася в Петербурзі, спочатку виходила під редакцією Дельвіга один раз на п'ять днів.

Газета користувалася великою популярністю серед читачів, на її сторінках публікувалися великі й видатні письменники Росії, а також переклади з творів зарубіжних авторів, таких як В.Скотт, Е.Т.Гофман, Л.Тік, В.Гюго.

Полемічні статті «Літературної газети» викликали пильний інтерес жандармерії. І її перший редактор був вигнаний за цитування вірша К. Делавіня, присвяченого відкриттю пам'ятника жертвам липневої революції. Погрожували Сибіром і всьому колу авторів газети. Через це потрясіння захворів і помер Дельвіг. Його наступник О.М.Сомов заповнював сторінки газети творами благонадійних авторів. Інтерес до газети впав, і 30 червня 1831 видання її припинилося.

Відновила своє існування «Літературна газета» у 1840 році, випуску до 1849 року. Публікувалися в ній , , , , .

Потім 22 квітня 1929 видання «Літературної газети» було знову відновлено. З тих пір газета випускається регулярно. Придбавши новий вигляд, газета залишається значним явищем суспільного життя, одним з найбільш авторитетних і впливових видань.