30 Грудня

In St. Petersburg, was killed Rasputin

Григорій Распутін
У 1904 році в Петербурзі з'явився дивний чоловік. Він називав себе Григорієм Распутіним, говорив, що він святий, і на кожному кроці розповідав про своє чудодійний дар приносити зцілення. Незабаром вісті про чудесне знахаря досягли царського палацу. Імператриця Олександра Федорівна в надії, що Распутін зцілить її єдиного сина від гемофілії, умовила свого царственого дружина запросити його до імператорського двору.

Распутін почав лікувати царевича. Бачачи успішні результати його лікування, вдячна цариця обсипала його милостями і наблизила до імператорського двору.

Незабаром в Петербурзі стали ходити чутки про вкрай непристойній поведінці Распутіна. Говорили, що Распутін бере хабарі, влаштовує п'яні бешкети і оргії.

Щоб врятувати престиж монархії, в середовищі імператорського оточення проти Распутіна виникла змова. Його ініціаторами були князь Фелікс Юсупов (чоловік племінниці імператора), Володимир Пуришкевич (депутат IV Державної думи, відомий своїми ультраконсервативних поглядами) і великий князь Дмитро Павлович (двоюрідний брат імператора).

30 грудня 1916 вони запросили Григорія Распутіна в палац Юсупова для зустрічі з племінницею імператора. В тістечок і напоях, поданих гостю, містився ціанистий калій. Коли змовники побачили, що отрута не подіяла, Юсупов вистрілив у Распутіна.

Йому вдалося вибігти з палацу, але там його перехопили Пуришкевич і великий князь, які вистрілили в нього в упор. Григорій намагався було піднятися на ноги, але його швидко зв'язали, засунули в мішок з вантажем і скинули в ополонку. Пізніше розтин показав, що Распутін, вже будучи на дні Неви, відчайдушно боровся за своє життя, але врешті-решт захлинувся.