12 Листопада

Emperor Nicholas I gave the Senate a nominal decree on the establishment of the overall project savings banks in Russia and the establishment of the first offices in Moscow and St. Petersburg


Указ 12 листопада 1841 поклав початок всьому банківському справі в Росії. «За повазі користі, яку зможуть приносити ощадні каси як в господарському, так і в моральному відношенні, — обгрунтував своє рішення імператор, — наказуємо заснувати ощадні каси ... для доставляння через те недостатнім всякого роду людям коштів до заощадження ...».

У 1842 році відкрилися перші ощадні каси в Санкт-Петербурзі та Москві при збереженій скарбниці, а також в Одесі при Наказі громадського піклування. У 1846-1860 роках майже в усіх губернських містах країни було засновано ще 45 таких кас.

З приходом до влади більшовиків ощадкаси, на відміну від комерційних банків, були збережені. З 1922 року вони стали називатися державними трудовими ощадними касами.

Сьогодні Ощадбанк, саме в цей день відзначає своє професійне свято, — це найбільша кредитна організація Росії практично за всіма параметрами — за обсягом активів, за обсягом залучених вкладів населення, по виданих кредитах, за розміром власного капіталу, за кількістю філій та відділень, по числу співробітників, за розміром прибутку, за ринковою капіталізацією. Він є системоутворюючим не тільки для російської банківської системи, але і для всієї російської економіки.